PENBE HAN RESTAURANT

Yiyecek-İçecek / Restoran
www.penbehan.com

PENBE HAN RESTAURANT

Kastamonu / Merkez

HEPKEPİRLER MAHALLESİ İPLİKÇİLER SOKAK NO:22 İÇ KAPI NO:1 MERKEZ/KASTAMONU

05322868360 - 05464726872

Paylaş

Penbe Han Osmanlı'nın yükselme dönemi padişahlarından Fatih Sultan Mehmet Han'ın oğlu 2. Beyazıt tarafından 1481-1512 tarihleri arasında yaptırılmıştır. Penbe Farsça'da pamuk anlamına gelmektedir. Han'da pamuk ticareti yapıldığı için Penbe ismini almıştır. Diğer ismi ise Balkapanı'dır. Yine Han bal ticareti amacıyla kullanıldığından bu ismi aldığı bilinmektedir.

Günümüz itibariyle 9 farklı odası, 500 m2 açık alanı, 150 m2 kapalı alanı ile yöresel yemeklerin sunulduğu restaurant olarak kullanılmaktadır. Restaurantımızın menüsünde bulunan Kastamonu Yöresel Yemekleri binlerce yıllık kültürün getirdiği tariflere uygun olarak hazırlanıp yöresel sunum şekli ile sizlere sunulmaktadır.

Penbe Han olarak özel günlerinizde de yanınızdayız. Düğün, nişan, sünnet, doğum günü, kına ve sevgililer günü organizasyonlarınız için bizimle iletişime geçerek Penbe Han kalitesi ile mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

Tüm TEKKART Müşterilerini ağırlamaktan onur duyarız…
1 Yorum

Yorum yapmak için giriş yapınız.
- 08 Eylül 2019 -

Murat Ünlü

Kastamonu’ya geldiğinizde Mutlaka gitmenizi tavsiye ettiğim tarihi bir yer , kahvaltı , yemekler harika , sıcak bir ortam , sucuklu yumurtaya bayıldım , Kaz etinden yapılan Banduma farklı bir lezzet .